• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

6 tipů, jak zařídit ložnici, aby byla útulná a zároveň praktická

Praktičnost v ložnici byste asi moc nehledali. Spíš si přejete, aby vám navodila pocit klidu, nechcete v ní mít žádné rušivé věci, ani zbytečnosti. V poslední době si ji lidé zařizují jen s postelí a nočními stolky, skříň nahrazují šatnou. Máme pro vás pár tipů, co a jak zařídit.

favi1

KVALITNÍ POSTELE S MATRACÍ

Je to asi nejdůležitější kus nábytku v celé místnosti. Potřebujete kvalitní odpočinek a ten vám umožní jedině dobrá matrace. Vyberte si ji podle svých preferencí, ideální je, když ji můžete vyzkoušet přímo v kamenné prodejně. Při nákupu manželské postele se zaměřte třeba na přírodní materiály, které v ložnici navodí pocit klidu.

ŠATNA NEBO ŠATNÍ SKŘÍŇ

Pokud máte ve svém domě prostor pro šatnu sousedící s ložnicí, je to nejlepší. Když naopak potřebujete šatní skříň, vyberte ji tak, aby se hodila k celkovému stylu místnosti. Oblíbené jsou i sestavy do ložnice – tedy postel, skříň a noční stolky v jednom designu.

favi 2

NĚMÝ SLUHA

Potřebujete mít večer kam odložit župan nebo domácí oblečení? Pak kupte němého sluhu – určitě nebude překážet.

NOČNÍ STOLEK S LAMPOU NA ČTENÍ

Věděli jste, že si večer před spaním čte 50 % lidí knížku? Ať už k nim patříte, nebo ne, pořiďte si na noční stolek lampu. Nejlepší na čtení je taková, jejíž světlo můžete nastavit přímo na knihu. Neztrácejte čas a podívejte se na velký výběr stolních lamp na Favi.cz.

VHODNÉ BARVY DO LOŽNICE

Většina lidí dává v ložnici přednost klidnějším činnostem a tudíž i světlejším barvám. Zářivé odstíny vás budou zbytečně rozptylovat, zatímco byste měli být spíše klidní a připravovat se ke spánku. Výborné barvy jsou přírodní odstíny šedé, hnědé, také bílá barva a třeba i tlumené barevné odstíny.

favi 3

MÉNĚ VĚCÍ A TEXTILIÍ

Ložnici si nezastavte příliš nábytkem ani doplňky, na kterých by se udržoval prach. Nedávejte do ní ani zrcadla, pracovní stůl, nebo vrstvu koberců a polštářů. Alergikům lékaři vůbec nedoporučují chlupaté textilie. Inspirujte se v největším vyhledávači nábytku na www.favi.cz.

favi 4

Share This