• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Letos si pusťte domů přírodu: šťavnatá zelená je barvou roku

Uklidňuje, nosí štěstí, symbolizuje vitalitu, přírodu, nové začátky a (nejen) na přechodu nás vybízí k akci. Dopřejte svému domovu ZELENOU! Společnost Pantone každý rok volí nejvíce trendy barvu, která následujících 365 dní vládne módě, designu i našemu podvědomí. Letos zvítězila šťavnatá zeleň.

ZELENÁ KUCHYNĚ

2_1_2_2017_pantone

I kdyby vám zelená lezla na nervy, v jediné místnosti v bytě si ji nikdy nesmíte odpustit! Kuchyně bez čerstvých bylinek je jako nebe bez hvězd – funguje, ale nepotěší. Když zabudujete bylinky přímo do kuchyňské linky, budete je mít vždy úhledně po ruce.

2_1_1_2_2017_pantone

Jednoduchý, ale praktický květináč na bylinky, který můžete postavit na okenní parapet nebo na kuchyňskou linku, je k dostání ZDE.

ZELENÁ LOŽNICE

3_1_2_2017_pantone

Proběhnout se po pavučince mechového koberce, zachumlat se pod deku a ztratit se v lese… ve vlastní ložnici! Zní to jako sen, ale jeho realizace je cobydup. Pořiďte si kvalitní fototapetu oblíbeného zeleného místa a usínejte s pocitem, že nikdo další na světě se stejnou ložnicí chlubit nemůže.

3_1_1_2_2017_pantone

Lesní tapetu “z mechu a kapradí”, pod kterou se vám bude spát jako v pohádce, můžete pořídit ZDE.

ZELENÝ OBÝVACÍ POKOJ

4_1_2_2017_pantone

Po úmorném dni v práci vlije zelená novou krev do žil. Nebojte se pustit uzdu fantazii a zkombinujte nové se starým, moderní styl s tradičním. Doba přeje všemu, co je vám milé.

4_1_1_2_2017_pantone

Otočné křesílko se sametovým čalouněním, ze kterého se vám zaručeně nebude chtít vstát, najdete ZDE.

ZELENÁ PRACOVNA

5_1_2_2017_pantone

Zelená v pracovně má všechny klady: zvyšuje výkon, stimuluje k soustředění a dokáže inspirovat tak, že budete sami překvapeni záplavou nových nápadů. Největší motivací je výhled do zeleně, jestli se vám nepoštěstilo, hravě zachráníte situaci nápaditou výmalbou.

5_1_1_2_2017_pantone

Abyste všechny nápady a inspirace nezapomněli, pečlivě si je poznamenejte do zápisníku, který se vám z očí jen tak neztratí. Pořídit si ho můžete ZDE.

ZELENÁ CHODBA

6_1_2_2017_pantone

Procházet se po zeleném koberci je mnohonásobně lepší, než po červeném. Na červeném je to světská sláva, polní tráva, ale na zeleném prostě jen tráva! Nenechte svou fantazii zkrotit pravými úhly a podívejte se, jak může fungovat zelené schodiště.

6_1_1_2_2017_pantone

Pokud doma nemáte schodiště nebo se vám nechce do údržby koberce, nezoufejte. Svou chodbu můžete oživit fotkou nebo plakátem se zeleným rámem, který je k dostání ZDE.

ZELENÁ JÍDELNA

7_1_2_2017_pantone

Zelená jídelna může být zrádná. Svěží barva jídlu, zejména masu, příliš nelichotí a tak se vyvarujte například zelených stolů. Šťastnější volbou bude kombinace s neutrálními odstíny a použití zelené jen jako doplňkové barvy.

7_1_1_2_2017_pantone

Pozitivní energii dodáte svému stolování třeba s touto slánkou a pepřenkou, kterou pořídíte ZDE.

ZELENÝ DĚTSKÝ POKOJ

8_1_2_2017_pantone

Chybí vašemu potomkovi zahrada? A co takhle ji zkusit vykouzlit přímo v pokojíčku? Stačí trocha kutilského umu a iluze dřevěného domku, ve kterém se spí v koruně košatého stromu, bude dokonalá.

8_1_1_2_2017_pantone

Udělejte dětem radost z učení a tvoření a ozdobte jejich pracovní stůl zelenou nástěnnou lampičkou. Ušetří prostor na stole a k zakoupení je ZDE.

 

 

Share This