• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Stačí jeden a změníte byt: vyberte si ikonu svého domova

Máte byt zařízený v klasickém, skandinávském nebo retro stylu? Nebojte se malého experimentu a pořiďte si aspoň jeden ikonický kousek, který váš interiér povznese, i když si budete myslet, že se k vám vůbec nehodí. A co by to tak mělo být? Čtěte dále!

Ze série autentického nábytku vám představujeme tyto originály. Některé se sice pohybují ve vyšších cenových relacích, ale skvěle v interiéru fungují jako solitérní kusy, do kterých se vyplatí investovat.

POHODLNÉ KŘESÍLKO: Z KŮŽE NEBO ZE DŘEVA

1_1_10_2017_ikonické_kousky

Jak jste se mohli dočíst v našem šťavnatém článku, letošní paletu barev ovládla zelená. Proto by v žádné domácnosti neměla chybět nějaká ta zelená ikona. Pokud se rozhodnete pro toto americké křeslo čalouněné tmavě zelenou kůží, nic tím nezkazíte. Vybrat si ale ZDE můžete i z jiných barev.

2_1_10_2017_ikonické_kousky

Z portfolia holandského designera pochází toto křeslo, které nese zároveň jeho jméno. Křeslo Kokke. Dá se bez okolků zařadit do kategorie retro, protože bylo navrženo v roce 1987. Pokud oceníte poctivé řemeslo s kvalitním materiálem, můžete si v křesle doma pohodlně hovět nebo poslouchat pochvalné ódy od vašich návštěv. Ze dvou odstínů si můžete vybrat ZDE.

ROZSVIŤTE SI: SVĚTLO, KTERÉ ZAPŮSOBÍ

3_1_10_2017_ikonické_kousky

Nad jídelním stolem nebo barem se tato závěsná lampa bude vyjímat dokonale! Na první pohled sice působí nenápadně, ale železné tělo s měděným povrchem efektně zapůsobí na každého příchozího. Když popustíte uzdu fantazii, můžete si osvětlení nainstalovat kamkoliv vám bude milé. Za 2142,- Kč ho nyní koupíte ZDE.

4_1_10_2017_ikonické_kousky

Kovový lustr s křišťálovým dekorem se bude nejvíc hodit do obýváku nebo do kuchyně, pokud však máte dům s prostornou chodbou nebo halou, skvěle padne i sem. Světelný efekt pak už bude hovořit sám za sebe. Do luxusního lustru z designové řady značky Markslöjd můžete investovat ZDE.

KAM SI JEN SEDNOUT? NA ŽIDLI!

5_1_10_2017_ikonické_kousky

Tato židle s osobitým stříbrným sedákem vám příjemně promasíruje záda a ať ji postavíte kamkoliv, bude zářit na celou místnost. Ano, i v jindy ponurém koutě. A když vám bude chybět místo u jídelního stolu, můžete se vždycky na Dubble Bubble židli spolehout. Nyní ji seženete za 2085,- Kč ZDE.

6_1_10_2017_ikonické_kousky

Pokud prahnete po pohodlnější variantě, můžete zvolit tuto polstrovanou židli v různých barevných variantách. Pak už pro ni jen vymyslet to nejlepší místo. Pokud máte kovový nebo skleněný jídelní stůl, nebude nic proti ničemu dát ji k němu, skvěle se bude vyjímat ale také v pracovně. Vybírat můžete nyní za akční cenu 2382,- Kč ZDE.

PRO ČTENÁŘE I HUDEBNÍ KLASIKY

7_1_10_2017_ikonické_kousky

Čtenáři pozor! Solitérní knihovna původem z Itálie rozšíří vaše čtenářské obzory. Je z lakované oceli a postavíte ji kamkoliv. Ke stěně, do prostoru, kde vám bude nejvíc po ruce. Pokud máte rádi klasiku a pouštíte si vinylové desky, i ty se do ní vejdou. Skvělá příležitost, jak spojit vaše nadšení pro umění do jedné „škatulky“. Knihovna je k dostání ZDE.

ZRCADLO, ZRCADLO, ŘEKNI MI…

8_1_10_2017_ikonické_kousky

Zrcadlo ze španělské kolekce nábytku vám sice na žádné otázky neodpoví, ale zato podtrhne ve vaší ložnici nebo šatně eleganci a cit pro vytříbený vkus. Pokud tedy máte cit pro vytříbený šatník a libujete si v originálech, můžete toto zrcadlo najít ZDE za 5678,- Kč.

 

Share This