• Vyhledávání
 • Zapomenuté heslo

Udělej si sám: 3+1 návod na originální betonové kousky

Nemusíte zrovna stavět dům nebo opravovat koupelnu, abyste si mohli vyrobit své betonové poklady. Ale i přebytečný beton ze stavby se dá šikovně zužitkovat. Podívejte se na jednoduché návody, díky kterým zkrášlíte sebe i svůj interiér. Na beton!

BETONOVÉ ŠPERKY

Výroba šperků z betonu vám nezabere víc než malou chvilku. Pokud tedy nepočítáme samotné vytvrdnutí materiálu, které trvá 1 den. A z výsledku budete určitě nadšení!

Pro výrobu betonových přívěsků budete potřebovat:

 • betonový prášek / šperkařský beton
 • vodu
 • odlévací formičky na šperky
 • bižuterní komponenty k dotvoření

V krátkém videonávodu uvidíte, že do tvoření se může pustit opravdu každý:

Samotný šperk z betonu si můžete podle vlastní fantazie dotvořit nejrůznějšími komponenty jako jsou malé kovové přívěsky nebo je pomocí štětečku nabarvit třeba zlatou barvou.

BETONOVÁ MISKA

1_3_10_2017_diybeton

Miska na ovoce, na oříšky, na cokoliv. Bude praktickým doplňkem na váš stůl a zároveň originální dekorací. Výroba betonové misky je jednoduchá a z výsledku budete mít radost!

Pokud zrovna provádíte v bytě stavební úpravy nebo máte rozestavěný dům a betonu nazbyt, není rychlejší způsob, jak si misku vyrobit. V opačném případě si materiál připravíte smícháním cementu a vody.

2_3_10_2017_diybeton

Dále budete potřebovat větší mísu, kterou před vyléváním betonem můžete vytřít trochou oleje, aby bylo vyklepávání betonové misky poddajnější. Do vylitého betonu vložte menší misku a naplňte ji drobným kamením nebo jinou zátěží.

Vysychání by mělo být pozvolné a z dohledu slunečních paprsků. Po dvou dnech můžete hotovou misku obrousit smirkovým papírem, očistit a pak už se jen kochat svým originálním výtvorem.

3_3_10_2017_diybeton

BETONOVÁ STOLIČKA

4_3_10_2017_diybeton

Můžete ji použít jako odkládací stoleček nebo podstavec pod květináč, perfektně se bude vyjímat jak ve světlém, tak tmavém interiéru. Jednoduše oživí i ten nejtemnější kout, což vás potěší o to víc, že jste si ji vyrobili sami.

5_3_10_2017_diybeton

K výrobě stoličky budete potřebovat:

 • hobby beton (dostupný v každém hobby marketu)
 • vodu
 • starý kbelík
 • pevnou dřevěnou tyč nařezanou na 3 stejně dlouhé díly

Do kbelíku s betonem nalejte vodu (výška hladiny odpovídá výšce stoličky) a důkladně promíchejte. Směs by měla být hustá jako těsto. S kbelíkem pak několikrát zatřeste, aby se vzduchové bubliny dostaly na povrch.

Nařezané nohy vložte do směsi betonu a opřete o stěny kbelíku. Po dvou dnech opatrně stoličku vyklepněte. Pokud chcete, aby byl povrch stoličky hladký, obruste ho smirkovým papírem.

6_3_10_2017_diybeton

KONFERENČNÍ STOLEK S BETONOVÝM DEKOREM

7_3_10_2017_diybeton

Nechcete utrácet vysoké sumy za originály? Vyrobte si svůj vlastní. Zasouvací konferenční stolky jsou praktické a navíc stylově oživí váš obývací pokoj nebo zahradu.

Jaké ingredience budete potřebovat?

 • kovovou konstrukci na stolky, kterou si můžete nechat vyrobit v kovovýrobě
 • dřevěná prkna, množství si určíte podle velikosti konstrukce
 • lepidlo
 • smirkový papír
 • lak na ošetření dřeva

8_3_10_2017_diybeton

Dřevěná prkna nařežte přímočarou pilou (nebo si je nechejte nařezat v hobbymarketu) a obruste smirkovým papírem. Pokud chcete stolky pro venkovní použití, natřete je voděodolným lakem.

9_3_10_2017_diybeton

Pak přilepte prkna na kovovou konstrukci a nechejte jeden den odpočívat. Podle vaší fantazie můžete druhý den prkna natřít libovolnou barvou a na závěr bezbarvým lakem, který dřevo ochrání.

10_3_10_2017_diybeton

Železnou konstrukci můžete natřít šedou barvou, která bude stylově připomínat betonový dekor a nechejte spolu s prkny zaschnout. Dekorování stolku už necháme na vaší fantazii.

11_3_10_2017_diybeton

Za originální nápady děkujeme Martině Kopecké (Decór Blanc).

Pokud vás betonové výrobky zaujaly, přečtěte si ještě článek o tom, proč si domů pořídit betonovou stěrku.

Share This