• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Pět důvodů pro chladničku typu French Door

Někteří považují tuto nadstandardně velkou chladničku s mrazničkou v podobě šuplíků za jednu z amerických ledniček, jiní vidí v této mladší sestře „amerik“ svébytný typ spotřebiče s výraznými přednostmi, kterými prostě vystupují z řady. Prozradíme vám nejméně pět dobrých důvodů, proč si elegantní krásku domů pořídit. Vlastně šest – když sáhnete po některé od Hisense, získáte spotřebič v luxusním designu plný špičkových technologií za bezkonkurenční cenu.

1. Jsou praktické a flexibilní

Pokud zrovna vybíráte chladničku s opravdu velkým objemem, už asi víte, že klasické „ameriky“ neboli Side-by-Side lednice mají dvoje velké dveře – za jedněmi se skrývá chladicí prostor a za druhými mraznička často i s automatem na led na vnější straně dveří. Po otevření připomínají šatní skříň: vše je přehledně uspořádané a snadno přístupné. Mívají vnitřní kapacitu i 500 až 600 litrů.

Oba oddíly jsou však vysoké a poměrně úzké, což není ani praktické, ani příliš energeticky úsporné.  Protože kdykoliv dostanete na něco chuť, otevíráte docela velký prostor, ve kterém se následně musí teplota vrátit na optimální úroveň. I když to jde díky pokročilým technologiím rychle, není to úplně ekonomické.

Proto se na trhu objevily i variace na americké téma – velkokapacitní kombinované lednice s dvoudveřovou chladničkou v horní části spotřebiče a mrazákem za jedněmi či dvěma menšími dvířky, nebo ještě lépe s jedním či dvěma mrazicími šuplíky ve spodní části spotřebiče, které získaly označení French Door modely. Jsou velmi šikovné. Jejich rozvržení je totiž léty prověřené a vychází ze skutečného života. V úrovni očí najdete to, co často potřebujete, a naopak mražené potraviny, po kterých saháte jen občas, jsou umístěné ve spodní části spotřebiče v komfortních zásuvkách s přímým přístupem.

U některých modelů se jeden ze šuplíků může dokonce měnit – stačí přenastavit teplotu, a šuplík se promění z mrazničky ve sklep nebo dokonce vinotéku či nulovou zónu, jak zrovna potřebujete. „Například konvertibilní zásuvka My Fresch Choice u modelů Hisense nabízí plynulou regulaci teploty od +5 až po -20 . Přitom zhruba platí, že +5  je ideálních pro víno, koláče a sýry, +3 např. pro brambory, 0 pro maso a masné výrobky, a konečně -15 až -20   pro mražené potraviny,“ říká Rok Omladič, produktový manažer značky Hisense.

 2. Šetří místo 

Chladničky typu French Door mohou být jen o málo větší než klasické kombinované 60cm chladničky. Pokud jde o šířku, najdete modely už se šířkou 70 cm. Svůj úctyhodný vnitřní objem získávají o málo větší hloubkou při srovnatelné výšce kolem 180 cm. Nabízejí tak ohromnou skladovací kapacitu a přitom se vejdou i do menších kuchyní, třeba v bytech. Zpravidla jsou tedy subtilnější než klasické dvoudveřové „ameriky“ a v prostoru působí méně robustně.

3. Mají police a speciální boxy na plnou šířku spotřebiče

Nejspíš už jste mnohokrát zatoužili mít v chladničce dost místa a široké poličky, kam pohodlně umístíte tác s chlebíčky nebo jiným pohoštěním pro hosty, a to nejen o Vánocích nebo na Silvestra. Nebo opravdu velkou zásuvku na zeleninu a ovoce s ideální, nastavitelnou vlhkostí. Chladničky French Door jsou jediné, které tuto vymoženost nabízejí. Mají totiž úložné poličky a speciální boxy přes celou šířku spotřebiče. Nemusíte se bát, že se prohnou jako police v knihovně. Každá z poliček spolehlivě unese hodně potravin – například u modelu  Hisense RF540N4WF1 je to až 13.5 kg.

Velmi praktický je také široký Fresh Box, což je samostatná zóna s teplotou kolem 0 ℃ s regulovanou vlhkostí. Pohodlně sem umístíte třeba velké čerstvé ryby, maso, uzeniny a další lahůdkové potraviny, které si žádají nízkou teplotu.

 4. Jsou nabité technologiemi, eliminují bakterie a pachy

Při výběru spotřebiče pamatujte nejen na dostatečný vnitřní objem, ale nepodceňujte ani technologie, aby vám uložené potraviny vydržely v perfektní kondici co nejdéle. Rozhodně vybírejte chladničky vybavené beznámrazovou technologií No Frost – odpadne vám neoblíbené odmrazování.

„Technologie dvojitého chlazení (případně i trojitého chlazení pro chladničku, mrazničku i konvertibilní zásuvku), je skvělá, protože pomáhá udržovat v jednotlivých prostorech ideální teplotu a vlhkost bez mísení pachů. V samotné chladničce pak díky technologii prostorového chlazení Multi AirFlow proudí studený vzduch rovnoměrně z rohu do rohu i přes mikrootvory v poličkách, aby bylo zachováno stálé, optimální klima i po otevření dvířek. To vše přispívá k uchování lahodné chuti i vůně skladovaného jídla,“ radí Rok Omladič, a dodává: „Částice technologie Nano-Freshness v chladničkách Hisense navíc absorbují plyny, čímž zpomalují proces zrání ovoce a zeleniny. Tyto choulostivé potraviny tak zůstanou čerstvé až o pětinu času déle. Částice Nano-Conservation zase zlikvidují až 90 % potenciálně škodlivých bakterií a eliminují zápach.“

Po velkém nákupu přijdou vhod funkce rychlého zchlazení a rychlého hlubokého zamrazení, které šetří čas nutný pro obnovení ideální teploty. Jídlo si tak lépe uchová svoje nutriční hodnoty a zůstane déle čerstvé.

 5. Vnesou francouzskou eleganci do vaší kuchyně

Chladničky typu French Door patří spolu s „amerikami“ ke spotřebičům s opravdu luxusním vzhledem, a tak spolehlivě přitáhnou v každé kuchyni neskrývanou pozornost. Nejčastěji bývají z broušeného nerezu nebo skla, mimořádně atraktivní je provedení v tmavém broušeném nerezu. Designově sladěná bývají i jednolitá nebo zcela zapuštěná madla, díky nimž působí spotřebič nejen čistě a minimalisticky, ale i odlehčeně. Pomyslnou třešničkou na dortu bývá dávkovač studené (někdy i filtrované) vody a ledu, tedy jakýsi dobře přístupný „bar“, a to s připojením na vodovodní rozvod nebo i naopak bez připojení na vodovod. Některé modely mají ve dvířkách viditelně umístěný dotykový digitální displej pro rychlou orientaci o provozu spotřebiče bez nutnosti jej zbytečně otevírat.

 

Share This