• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Chraňte své blízké i majetek: Nejlepší rady pro zabezpečení domácnosti

Domov je naším útočištěm, místem, kde se cítíme bezpečně a chráněně před okolním světem. Je to prostor, kde trávíme většinu svého času, ukládáme si své cennosti a vytváříme vzpomínky s rodinou a přáteli. Právě proto je důležité věnovat patřičnou pozornost zabezpečení našeho domova a chránit ho před nežádoucími vlivy.

Zdroj: Feepik

Zloději jsou čím dál více vynalézaví a používají různé metody, jak se dostat do domu. Ať už se jedná o překonání zámků, rozbití oken či využití nepozornosti obyvatel, následky vloupání mohou být devastující nejen po finanční stránce, ale především po té emocionální.

Bezpečnostní dveře

Vstupní dveře jsou první překážkou, která odděluje váš domov od vnějšího světa. Investujte do kvalitních bezpečnostních dveří s pevnou konstrukcí a bezpečnostními zámky. Důležitý je výběr dveří s certifikací podle evropských norem, které zaručují určitou úroveň odolnosti proti vloupání. Bezpečnostní dveře se dělí do několika tříd (RC1 až RC6), přičemž vyšší třída znamená lepší zabezpečení.

Kvalitní bezpečnostní dveře by měly být vybaveny vícebodovým zamykáním, které zajistí dveře na více místech po obvodu rámu. Doporučuje se použít minimálně tříbodový zámek s bezpečnostními závěsy a cylindrickou vložkou s ochranou proti vyhmatání a odvrtání.

Bezpečnostní folie na okna 

Bezpečnostní folie na oknech je dalším účinným způsobem, jak ztížit zlodějům průnik do vašeho domova obzvláště pokud bydlíte v přízemí. Tyto speciální fólie drží skleněnou výplň pohromadě i při rozbití, čímž výrazně prodlužují dobu potřebnou k překonání této překážky. Zloděj tak bude mít větší problém dostat se dovnitř.

Zdroj: Freepik
Jak bezpečnostní fólie fungují?

Bezpečnostní fólie jsou vyrobeny z odolných polyesterových nebo polyethylenových materiálů a mají různou tloušťku a úroveň odolnosti. Když se zloděj pokusí rozbít okno, fólie drží skleněné střepy pohromadě a ztěžuje jejich proražení. Zloděj tak musí vyvinout mnohem větší úsilí a stráví více času snahou dostat se dovnitř, což zvyšuje riziko, že bude zpozorován a odrazen od svého činu.

Alarm a kamerový systém

Dalším účinným způsobem, jak zabezpečit domácnost, je instalace alarmu a kamerového systému. Moderní alarmy jsou vybaveny pohybovými čidly, která detekují neoprávněný vstup do objektu a spustí hlasitý zvukový signál. Kamery pak monitorují dění v okolí vašeho domu a v případě potřeby poskytnou důkazní materiál.

Venkovní osvětlení s pohybovým senzorem

Zloději se většinou vyhýbají dobře osvětleným místům. Nainstalujte kolem domu venkovní osvětlení s pohybovým senzorem, které se automaticky rozsvítí, když se někdo přiblíží. Toto opatření nejen odradí potenciální narušitele, ale také vám poskytne větší pohodlí při příchodu domů ve večerních hodinách.

Sousedská výpomoc

Dobré vztahy se sousedy mohou významně přispět k bezpečnosti vaší domácnosti. Pokud odjíždíte na delší dobu, požádejte sousedy, aby dohlédli na váš dům, vybírali poštu a zalévali květiny. Dům, který vypadá obydleně, je pro zloděje méně atraktivní.

Neschovávejte klíče pod rohožkou nebo v květináči u dveří. Zabezpečení domácnosti je nesmírně důležité pro zachování pocitu bezpečí a ochrany vašeho majetku i nejbližších. V dnešní době existuje celá řada účinných opatření, která můžete využít, abyste snížili riziko vloupání a odradili potenciální zloděje..

Share This