• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Jak designově vylepšit svůj obývák

Je centrálním místem většiny domácností. Co máme na mysli? Je to obývací pokoj. Nejenom, že se v něm schází celá rodina, ale také se v něm scházíte s návštěvami. I proto je kladen důraz na to, aby byl jak praktický, tak esteticky dokonalý. Jak toho dosáhnout? Toto vám doporučujeme.

obyvaci-pokoj-kora

VYUŽIJTE VOLNÝ PROSTOR

Žádný obývací pokoj by rozhodně neměl zůstat prázdný. Je vhodné zaměřit se na maximální využití volného prostoru. To pomohou vyřešit klasické rohové sedačky. Ty se stávají velkým hitem a pomalu vytlačují ty klasické rovné. Proč? Je to hlavně pro jejich praktické vlastnosti, kterými jsou hlavně tyto:

· Kapacita pro více hostů

· Možnost lenošení vleže

· Levá i pravá orientace

SEDA

NENECHTE SVÉ STĚNY PRÁZDNÉ

I na ty se zaměřte, pokud chcete obývací pokoj po designové stránce vylepšit. Co je hitem? Do popředí se dostávají různé samolepky na zeď, které na danou plochu nalepíte a ta přestane působit tak prázdně. Jít ale můžete jít i cestou klasiky a pořídit zajímavé obrazy. Nejenom, že je k dispozici obrovský výběr motivů a velikostí. Zapomínat nelze také na to, že můžete vybírat z klasických maleb, nebo můžete vybírat i z různých fotografií. Je na vás, co se vám líbí více a čemu dáváte přednost. Obojí má rozhodně své klady spojené s krásou a estetikou.

vicedilne-obrazy-zarive-modre_1

NEBOJTE SE BAREV

Už dávno to není dřevěný dekor, který by do současných obývacích pokojů patřil. Právě naopak. Pokud hledáte designové vylepšení, nebojte se použití různých barev. Pokud se chcete držet spíše při zemi, určitě vás nezklame lesklá černá nebo bílá, která se hodí pro váš nábytek. Též nic nezkazíte ani pestřejšími odstíny. Třeba modrou, zelenou, ale i červenou. V těchto barvách je dobré pořídit různé menší skříňky, stejně jako různé police. I když budou menší, díky svému odstínu prostor zajímavě oživí a dokážou také velmi dobře přitáhnout pozornost.

obyvaci-pokoj-moka-2_4

Share This