• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Jak si zajistit kvalitní spánek?

Regenerují během něho svaly, stejně jako se čerpá energie. To jsou důvody, proč je spánek v lidském životě tolik důležitý. Ideální je nejenom to, aby člověk spal okolo osmi hodin, ale i to, aby spal kvalitně. Jak na to? Podívejte se společně s námi.

ROLI HRAJE I PROSTŘEDÍ VAŠÍ LOŽNICE

Dobře budete spát jenom v prostoru, kde se cítíte pohodlně a příjemně. Proto nepodceňujte koupi toho správného nábytku. Vytvořte si komfortní ložnice, do kterých se budete každý den doslova těšit. Co by zaručeně nemělo chybět? Určitě je to tato trojice tip:

  • Skříň nebo komoda
  • Noční stolek
  • Kvalitní postel

Právě na postel jako takovou se doporučujeme zaměřit primárně. Nejenom, že by měla být pevná a odolná. Doporučujeme se zaměřit také na její rozměry. Abyste při spaní měli dostatečný komfort. Platí, že čím větší šířku bude vaše postel mít, tím pro vás samozřejmě lépe.

Helen_M45_loznice

NEZAPOMÍNEJTE NA KVALITNÍ MATRACE

Mohou být vyrobeny z různých materiálů. Hlavně je však nutné, aby dokázaly nabídnout dostatečnou oporu pro vaše tělo, a to v různých zónách. Toto je priorita. Dále nezapomeňte zvolit také optimální tvrdost, ale i schopnost odvádět teplo, nebo vlhkost od vašeho těla. Pokud jde o rozměr matrace, tak většina z nich je standardizovaných a pořídíte je v takovém rozměru, jako je vaše postel. Pokud máte postel manželskou, doporučíme pořídit dvojici matrací. Aby měl každý tu svou. Jak podle svých preferencí, tak i proto, aby se vlivem pohybu nebudila druhá osoba.

Ložnice, tmavá, dveře, povlečení

V ČEM SPÁT?

I toto je otázka. To, v čem spíte, totiž také přisívá ke kvalitě spánku. Pokud hledáte moderní řešení, zkuste elegantní overaly na spaní. Zaujmou vás svou pohodlností, ale i tím, že vás hlavně v chladnějších dnech dokážou zahřát. A pokud hledáte i něco na teplejší dny, může se jednat o noční košili. Ta už dávno není určená jenom ženám, jelikož existují i varianty, které jsou určené pro muže.

2

Share This