• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Připravte bazén na léto. Jak na to?

Máte u svého domu také bazén? Pokud ano, je nejvyšší čas pro jeho přípravu na léto. Jaké hlavní kroky je vhodné realizovat. Dáme vám tipy na ty hlavní. /plně první věc, kterou udělat, je vyčištění bazénu. Půjde o náročnou manuální práci, jelikož je nutné zbavit vnitřní stěny všech nečistot, které zde během zimního období vznikly. Důvod je celkem jasný. Jedině v čistém bazénu vám voda vydrží velmi dlouho dokonalá.

bazen4

VYLEPŠETE PROSTOR KOLEM BAZÉNU

Dlouho jste tento krok zanedbávali? Pokud ano, je nejvyšší čas realizovat ho právě teď. Co je aktuálně hitem? Je to dlažba okolo bazénu z travertinu. Jedná se o ideální řešení, jak ohraničit plochu kolem vašeho bazénu a jak mít i prostor, kde se můžete opalovat, nebo ze kterého můžete d bazénu třeba i skákat. A proč právě travertin – tedy přírodní kámen? Důvodů je celá řada. Mezi ty hlavní patří tyto.

  •  Skvěle vypadá
  •  Je velmi odolný
  •  Zvládne vysoké i nízké teploty, stejně jako vlhkost

ZKONTROLUJTE FILTRAČNÍ ZAŘÍZENÍ

Dalším krokem je kontrola filtračního zařízení. Nejprve je vhodné ho vyčistit a poté vyzkoušet, zda vše pracuje tak, jak má. S velkou pravděpodobností bude nutné pořídit nový filtr, pokud jste ten předchozí doposud nečistili, nebo neměnili. I tento krok doručujeme brát jako investici do dokonale čisté vody, během celé letní sezony.

BAZEN5

NEZAPOMEŇTE NA PLACHTU

Jakmile máte bazén připravený, je třeba ho ještě na pár týdnů přikrýt. A to hlavně kvůli ochraně před nečistotami. Jak na to? Vyzkoušejte plachty. Můžete využít jak klasické, tak i speciální solární, které pomohou lepšímu udržení teploty. Díky plachtě zůstane bazén nejenom dokonale čistý. Ta správná je také pomocníkem, jak zajistit bezpečnost. Tedy jak eliminovat případný pád do bazénu. A to vašich domácích malíčků, drobných zvířat, nebo dokonce i vašeho potomka. Na kvalitní plachtě nedoporučujeme šetřit.

Share This