• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Proč je důležitá izolace vašeho domu? Podívejte se

O správné izolaci se mluví stále častěji. Není se čemu divit, jelikož by měla být něčím, na co je dobré klást při realizaci vašeho bydlení velký důraz. Proč a v čem j tolik důležitá? Na tyto otázky si odpovíme společně.

insulation-978999_960_720

POZOR NA VLHKOST

Určitá optimální vlhkost je v každém interiéru potřeba. Problém ale je, pokud je až nadměrná. V takovém případě se mohou objevovat problémy, jako jsou:

· Praskliny

· Vlhké oblasti

· Plísně

Ani jedno ke spokojenému bydlení nijak nepřispívá. Pokud tomu chcete zamezit, je vhodné využít jak produkty na hydroizolaci střechy, které eliminují zatékání do objektu, tak i postupy, které stavbu izolují i zespod. To jsou místa, kudy vniká do objektu voda nejčastěji. Při správné izolaci výše zmíněné problémy nehrozí.

worker-1696026_960_720

RIZIKEM JE I ÚNIK TEPLA

Nezapomínejte také na tepelnou izolaci. Nejenom, že se budete věnovat zateplení fasády, nebo střechy. Vhodné je myslet i na riziková místa. Jsou to okna, jsou to dveře, ale třeba i vrata od vaší garáže, kudy může teplo unikat. Proto doporučujeme využít moderní garážové brány, které vaše auto nejenom ochrání, ale také zajistí, že tímto prostorem nebude z objektu unikat teplo. S dobrou izolací se nemusíte obávat vysokých výdajů za topení.

garazove-brany9garazove-brany-g11

PROBLÉMEM MŮŽE BÝT I HLUK

V první řadě ten, který přichází z ulice. Ten pomohou zastavit jak vhodná okna, tak i zvuková izolace vašich stěn. Ta, stejně jako izolace podlahy, se hodí i v případě, kdy je vaším cílem odhlučnit i jednotlivé místnosti. Třeba v případě, kdy nechcete být rušeni svými dětmi, které si hrají v pokoji, nebo když se chcete vyspat po noční směně a nechcete slyšet běžný ruch vaší domácnosti. I tento typ izolace je důležitý, jelikož dokáže podstatným způsobem zkvalitnit váš život. Nad ním je vhodné uvažovat už v době stavby, nebo při plánování rekonstrukce. To je ona ideální chvíle.

Share This