• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Jak ušetřit na nákladech spojených s provozem vašeho bytu?

Bydlíte v bytě? Pokud ano, jistě víte, že spolu s bydlením souvisí i povinnosti placení různých věcí. Jak na nich ušetřit? Podívejme se společně na několik tipů, které mohou přinést úspory ve stovkách, ale i tisících měsíčně.

VYUŽIJTE LEVNĚJŠÍ SPRÁVU

Takzvaná správa budov je dnes stále populárnější řešení. Díky ní se jak o vnitřek objektu, tak o jeho okolí stará najatá firma. Moderní správa bytových domů zahrnuje mnoho služeb. Jak na nich ušetřit? Nejenom tím, že budete využívat firmu, která patří mezi nejlevnější. Také je vhodné smlouvu sjednat ta, že budete využívat jenom to, co je vám ku prospěchu. Je zbytečné platit za věci, které nevyužijete. Správně nastavená smlouva je naprostý základ. Pokud je stávající nevýhodná, je nejvyšší čas na její radikální změnu.

electrician-1080554_960_720

ŠETŘETE NA SVÝCH POPLATCÍCH

S provozem bytu souvisí také jeho spotřeba. A čeho konkrétně? Je jasné, že se ve většině bytů jedná hned o trojici konkrétních věcí, kterými je tato:

· Voda

· Elektřina

· Plyn

Jak zajistit úsporu? První věc je spojená s tím, že začnete šetřit. Pokud se nechcete omezovat, nebo se nechcete přizpůsobovat, je tu ještě jiná cesta. Je jí změna dodavatele. To znamená, že plyn, nebo i elektřinu můžete odebírat levněji a se stejnou spotřebou tak budete platit méně.

novostavba

MYSLETE I NA ELEKTŘINU VE SPOLEČNÝCH PROSTORÁCH

V každém bytovém domě jsou i společné prostory, kde je spotřebovávána elektřina. Jedná se o prostory, ve kterých se svítí. I zde se dá ušetřit. Ideální je využít úsporné veřejné LED osvětlení, které bude instalováno jak u vchodných dveří, tak i na chodbách. Proti klasickým žárovkám je spotřeba výrazně nižší. Také je vhodné využívat pohybových senzorů. Nejenom, že se světlo rozsvítí skutečně až ve chvíli, kdy na chodbě někdo půjde, ale také nehrozí, že by někdo zapomněl zhasnout a světla svítila třeba i celou noc.

maly-trh-ab-3-jpg_32

Share This