• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

5 věcí z Feng Shui, které se vyplatí dodržovat, i když na ně nevěříte

Jste nesoustředění, roztržití a špatně se vám spí? Možná se doma obklopujete přebytečnými věcmi, které narušují správnou rovnováhu a ubírají vám energii. Inspirujte se starou čínskou filozofií a pootočte kompas vašeho zdraví a síly tím správným směrem!

PUSŤTE SI DOMŮ ZDRAVÍ A BLAHOBYT

Ne nadarmo se říká, že kuchyň je srdcem domácnosti. Podle Feng Shui je toto místo symbolem zdraví a blahobytu, pokud tedy chcete oplývat dobrou kondicí i plnou peněženkou, je důležité dodržovat několik pravidel.

1_3_29_2017_FengShui

Aby kuchyní proudila ta správná energie, je potřeba v ní udržovat čistotu. Všechny nečistoty se totiž volně přenáší i na potraviny, které pak negativně působí na naše trávení. Také o sporák, který symbolizuje bohatství, pečujte s láskou a často na něm vařte. Peníze se k vám jen pohrnou.

2_3_29_2017_FengShui

V kuchyni by určitě nemělo chybět něco zeleného. Na kuchyňskou linku si postavte třeba květináč s bylinkami, na jídelní stůl nebo okenní parapet vázu s čerstvou květinou. Místnost bude pozitivní energií jen zářit!

OBÝVÁK VE SPRÁVNÉ ROVNOVÁZE

Obývací pokoj je místem, kde hned po kuchyni trávíme nejvíc času a zároveň i místem, kde hostíme své návštěvy. Feng Shui ho proto nazývá místem příležitosti.

3_3_29_2017_FengShui

Abyste vy i návštěva v obýváku cítili pocit bezpečí, měla by být pohovka otočená zády ke stěně, tak, aby každý viděl na dveře. Doplňky v podobě polštářů dotvoří příjemnou atmosféru ke konverzaci a vytvoří dokonalý pocit pohodlí, který si zvlášť u televize nebo knížky každý rád užije.

4_3_29_2017_FengShui

Feng Shui je nakloněné přírodním materiálům, proto se nebojte sáhnout po dřevěném konferenčním stolku, který je i v tomto pokoji symbolem zdraví, a udržujte ho čistý. Nezapomeňte na dekorace i živé rostliny, u kterých by měly převažovat oblé tvary, a na dostatek denního světla. Vše vám rázem zvedne náladu.

VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH: ZDRAVÝ SPÁNEK JE ZÁKLAD

5_3_29_2017_FengShui

Kromě kvalitní matrace a čistého povlečení je důležité, aby vás v ložnici nerušily zbytečné předměty, které do tohoto pokoje nepatří. Jsou to televize, počítače, ale třeba i posilovací nářadí, které ničí tok dobré energie. Abyste dokonale zrelaxovali, vsaďte v místnosti na tzv. barvy kůže, které mají uklidňující moc. Škála těchto odstínů začíná bílou a končí až sytě čokoládovou.

6_3_29_2017_FengShui

Postel zpřístupněte z obou stran a její čelo přisuňte k pevné stěně. Aby byl váš vztah v rovnováze, postavte na obě strany postele noční stolek. Nebojte se po pokoji hojně rozmístit svíčky, které vytvoří příjemné osvětlení, naopak živé rostliny sem raději nedávejte. Nezapomeňte pravidelně větrat a na noc zavírejte všechny dveře, i ty do skříně.

FENG SHUI PRACOVNA: PRÁCE, KTERÁ BUDE MÍT EFEKT

7_3_29_2017_FengShuiHromady papírů, lístečků a tucet špinavých hrnků od kávy? Jestli je váš pracovní stůl jeden velký zmatek, udělejte tomu přítrž! I v pracovně platí, čím víc pořádku a čistoty, tím víc pozitivní energie, díky které se vám bude dobře pracovat i studovat. Uspořádejte si své věci do úložných prostor a kreativní nápady vám půjdou samy naproti.

8_3_29_2017_FengShui

Pravidla Feng Shui pracovny doporučují mimo pohodlné židle také okno po levé ruce od stolu nebo obraz symbolizující vodu, která ve vás probudí kreativního ducha. Do místnosti si můžete postavit třeba kaktus nebo bambus, ikony nezlomnosti a štěstí.

ABY BYLY DĚTI ŠŤASTNÉ A ZDRAVÉ

9_3_29_2017_FengShui

Čekáte přírůstek do rodiny a zařizujete dětský pokoj? Pak určitě ve svých plánech umístěte dětskou postýlku co nejdál od dveří, ale také ne blízko oknu. Dítě by nemělo spát v průvanu a za každých okolností by mělo cítit pocit bezpečí. Z celého prostoru by na něj měla dýchat láska, něha a podpora.

V barvách se nemusíte omezovat jen na růžovou nebo modrou, ale dopřejte své ratolesti pastelový, pestrobarevný svět, ve kterém si bude ráda hrát a později se učit. V pokoji by také měla být podlaha, která bude hřát. Pokud není na zemi položený koberec, pořiďte sem aspoň menší kusový.

10_3_29_2017_FengShui

Kromě hraní je dětský pokoj místem, kde se dítě učí nebo spí, proto nezapomeňte na různé druhy osvětlení. Určitě nebude na škodu, když sem pořídíte popisovací stěnu nebo tabuli, která bude vaše dítko kreativně rozvíjet.

 

 

 

 

Share This