• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Barevnost a osobitý design: i plast může být kvalitní

Často žijeme s předsudkem, že všechno plastové je nekvalitní. V moderních interiérech se ale tento materiál objevuje stále častěji. My vám ukážeme, že se z plastu dají vyrobit originální kousky, které vypadají skvostně uvnitř i venku!

1_3_20_2017_plast_úvod

Když se řekne plastový nábytek, většinou si každý vybaví zahradní klasiku, kterou má doma snad každý. Vývoj jde ale kupředu i v designerském odvětví a není dnes problém sehnat zahradní nábytek z kvalitního, pevného plastu, u kterého se nebudete muset bát sebemenšího pádu. A navíc skvěle vypadá.

2_3_20_2017_plast_úvod

 

Výhodou tohoto moderního materiálu je široká paleta barev, kterými můžete oživit svůj interiér, a také jeho ohebnost. Stačí ho zahřát na potřebnou teplotu, aby se dal tvarovat, takže se designeři nemusí nijak omezovat ve svých kreativních nápadech.

3_3_20_2017_plast_úvod

Neprůhledný plast se dá zároveň dobře kombinovat s přírodními materiály jako je dřevo, takže pokud vám nic neříkají módní výstřelky extravagantních tvarů, můžete si vybrat i z nenáročnějších kousků. O tom, že v jednoduchosti je krása, svědčí tyto elegantní židle s dřevěnými nohami od britské značky Designium.

4_3_20_2017_plast_úvod

Čirého plastu se nemusíte bát ani v malých místnostech. Prostor krásně provzdušní a opticky ho nezmenší. Židle se často vyrábí z jednoho kusu materiálu a dají se prakticky stohovat, takže uklizeno je raz dva.

5_3_20_2017_plast_úvod

Podle kovových noh asi poznáte, že se jedná o lavici. Výrobci plastových doplňků nejsou ani o krok nazpět a podobnými designovými objekty dokazují, jak luxusním materiálem dokáže plast být.

6_3_20_2017_plast_úvod

Z plastu se vyrábí i nejrůznější stoly a stolky, které se dají v interiéru vkusně kombinovat. A protože je plast odolný materiál a unese nějakou tu váhu, dá se z odkládacího stolku udělat stolička. Místa k sezení totiž není nikdy dost.

7_3_20_2017_plast_úvod

Dětské křeslo, knihovna nebo stolička? Plastový pouff je další ukázkou toho, jak je tento materiál variabilní a z jednoho kusu můžete mít rovnou několik praktických pomocníků.

8_3_20_2017_plast_úvod

Nebráníte se ikonickým kýčům? Pak plastový lustr v křiklavých barvách bude pro vás tou správnou volbou! Svůj boom si tyto napodobeniny skvostných historických lustrů už prošly, ale pokud to váš interiér dovoluje, buďte sví a na to, co je a není in, neberte zřetel.

9_3_20_2017_plast_úvod

A jestli byste chtěli nějakým ten plastový doplněk pustit přes práh, ale stále váháte, začněte s něčím menším. Plastová stolní lampa bude pro začátek vhodným kandidátem, se kterým rozzáříte každý stolek nebo komodu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Share This