• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Kosmický byt pro matku s dcerou: velký prostor v hlavní roli

[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Když si mladá žena koupila tento byt o rozloze 120 m2, okamžitě se spojila s designérským studiem, aby prostor přetvořili podle jejích představ. Podívejte se, jak dopadlo její přání – dát celému bytu červený kabát.

Velká vstupní hala je světlá, šedé stěny ladí s podlahou a jsou ozdobené kontrastní tapetou s ornamenty. Stropní LED osvětlení celou místnost ještě více rozjasňuje, takže působí čistým a uhlazeným dojmem. Okrasné rostliny zdobí červené květináče, které jistě oku majitelky lahodí.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-2

Prostor kuchyně a obývacího pokoje by se dal nazvat velkou společenskou místností. Jelikož majitelka ráda tráví volné večery ve společnosti svých přátel, navrhli designeři tuto část bytu tak, aby mohla zvát i početnější skupinky.

Celou místnost reprezentuje a zároveň rozděluje na dvě části velký bio krb. V části obývacího pokoje upoutá na první pohled kromě výrazné červené sedačky také nadčasový lustr, který připomíná soustavu planet.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-3

Velká obrazovka je zavěšená na krbové stěně s černým skleněným obkladem, který je neutrálnější a vhodnější pro sledování televize než červená zástěna. Ta celému prostoru, který je synonymem světla, dodává společně se sedačkou výrazný barevný kontrast.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-4

Volně stojící bio krb je nejen záležitostí designu, ale je i zdrojem tepla. Navíc dělá příjemnou atmosféru a není potřeba zajišťovat takovou údržbu, jako u klasického krbu. Oboustranné prosklení krbu nabízí velmi efektní výhled z obýváku rovnou do jídelny a kuchyně.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-5

Jednou z podmínek rekonstrukce, kterou designeři splnili, byla také prostorná kuchyň. I když převažuje provedení v moderním bílém nábytku s vysokým leskem, nezapomněli na slabost majitelky pro červenou barvu, kterou zaplnili zástěnu kuchyňské linky.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-6

Ke kuchyni a jídelně patří malý odpočinkový koutek, který svádí ke čtení knih a časopisů nebo k pohodovým chvílím u dobré kávy. Praktickým doplňkem je konferenční stolek, který se dá na výšku variabilně nastavit, ale je také rozkládací, takže se ideálně hodí pro větší návštěvy.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-7

Ložnice majitelky je zařízená v jednoduchém a moderním stylu s jemnými odstíny barev. Elegantnost vyzdvihují dlouhé závěsy a závěsný lustr z peří, který naplňuje místnost příjemným a útulným světlem. Velké nástěnné zrcadlo ve dne místnost rozzáří a opticky zvětší.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-8

Stěny pokoje jsou pokryté strukturovanou tapetou ve 3D formátu, kterou na straně postele zvýrazňuje působivé světlo zabudované v jejím čele.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-9

Pokoj pro dceru je zařízený moderně a stylově a je rozdělený na tři části. Vstupní chodba s šatnou, obývací část a pracovna s postelí, které vymezuje malé pódium a dlouhé bílé záclony. Modrá stěna krásně ladí s jemnými odstíny šedobéžové podlahy a vyniká v ní i bílý nábytek.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-10

Šatnu oddělují skleněné posuvné dveře, které vynikají fotkou mladé tanečnice charakterizující teenagerovský věk. Přímo kosmický efekt vytváří na stropě, částečně i na stěnách, stylový lustr, který se dá rozložit do několika poloh. Moderní vzhled podtrhuje také obraz s abstraktní malbou nad sedačkou.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-11

Vzhledem k omezenému prostoru pracovního koutu zvolili návrháři mělký nábytek, který ale naprosto postačuje nejnutnějším potřebám. Sestava úložných skříněk je umístěná v horní části stěny, takže mladá dívka nemusí namáhat svoje záda ohýbáním a má takřka všechny věci po ruce. Výraz celému místu dodává nápadné barevné křesílko s geometrickými tvary.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-12

Mramorový obklad v koupelně zvýrazňuje červenohnědý kout okolo toalety. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná také o obklad, ve skutečnosti je to rafinovaně navržený úložný prostor a technické zázemí. Velké zrcadlo podél rohové vany opticky místnost zvětšuje a díky bohatému osvětlení i zesvětluje.

Protilehlou stranu koupelny také zdobí červený prvek v podobě obkladu a nechybí ani barevně sladěné ručníky nebo předložka u vany. Zrcadlová skříňka nad umyvadlem je zejména pro dámy praktickým místem, kam schovat všechny kosmetické potřeby.

10_17_2016_byt_pro_matku_s_dcerou-13

 

 

[/et_pb_text][et_pb_testimonial admin_label=”Reference” author=”Izabela Hánová” url_new_window=”off” quote_icon=”on” use_background_color=”on” background_color=”#f5f5f5″ background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_testimonial][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]
Share This