• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Romantický srub: z betonové koupelny mají výhled na jezero

Jako malý vyrůstal majitel srubu s rodiči na farmě, proto není divu, že se rozhodl postavit si své vlastní bydlení v přírodě. Prohlédněte si interiér srubu ze dřeva, kamene i betonu a nasajte atmosféru švédského venkova!

1_3_7_2017_návštěva_beton

Místnost, která upoutá jednoznačně na první pohled, je koupelna, v níž se snoubí jednoduchost i okázalost. Světlý leštěný beton oživují výrazné marocké dlaždice, takže celý prostor budí dojem malých orientálních lázní. Přísun světla v koupelně zajišťuje bohaté bodové osvětlení, ale nejen to.

2_3_7_2017_návštěva_beton

Svou funkci plní i staré dřevěné dveře, které tu zůstaly z původního seníku. Otevřete dokořán a přímo z vany se naskytne okouzlující výhled na blízké jezero Siljan. Koupelna je v zimních měsících pro majitele i malou saunou, když z horké vany vyběhnou rovnou ven.

3_3_7_2017_návštěva_beton

V obýváku je radost lenošit a odpočívat. Celý dům má hodně oken, takže do velkého otevřeného prostoru proudí denního světla ažaž. Řekli byste, že sedačku tvoří několik postelí a konferenční stolek je starý brusný kotouč? Rozhodně dobrý nápad, jak zužitkovat přebytečné a nefunkční věci!

4_3_7_2017_návštěva_beton

Opačnou stranu obýváku zdobí dřevěné trámy, které tu zůstaly z původní stavby a dotváří tak jednoduchý, ale originální čtenářský a umělecký koutek. Stěna zároveň odděluje obývák od kuchyně.

5_3_7_2017_návštěva_beton

Ani tady není o beton nouze. Oba majitelé kypí nápady, jak svůj domov vylepšovat k obrazu svému, proto postavili velký betonový kvádr, do kterého šikovně z jedné strany zasadili kamna a z druhé strany klasickou troubu.

6_3_7_2017_návštěva_beton

Jídelna vybavená masivním dřevem sousedí s kuchyní, kde převažuje beton. Tato kombinace materiálů je do očí bijící v tom nejlepším slova smyslu. Působí naprosto přirozeně a stylově.

7_3_7_2017_návštěva_beton

Všechny dekorace má na starosti paní domu, která je vystudovanou umělkyní a užitému designu rozumí. Většina z nich je ruční práce, z čistě přírodních materiálů. Malovaní koníci jsou důkazem, že v domě vládne pohodová a romantická atmosféra.

8_3_7_2017_návštěva_beton

Pracovní kout je díky nádhernému výhledu do krajiny inspirativním místem, kde je radost pracovat. Okenní parapet šetří místo na stole, a když se setmí, rozsvítí se celý svět! Minimalistická židle je ukázkou švédského retro designu a dokonale vystihuje koncept celého interiéru.

9_3_7_2017_návštěva_beton

Dům má i své podkrovní patro, kam se majitelé prochází po tomto krásném, dřevěném schodišti, které je jejich společným dílem.

Share This