• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Rozšiřujte si obzory: 3 hotely světa s inspirativními interiéry

Není hotel jako hotel. A mezi novoroční předsevzetí každého by mělo patřit také rozšiřování obzorů. Strávit dovolenou trochu jinak, na neobvyklém místě, které pro vás bude opravdovým zážitkem. Ukážeme vám 3 místa, která vás nadchnou!

ISLAND: NA DOSAH POLÁRNÍ ZÁŘI

1_1_6_2017_tri_hotely_sveta

Nedaleko Akureyri, v srdci přírody severního Islandu, se nachází moderní vila s nezapomenutelnými výhledy. V létě se dá spatřit Slunce, i když je zrovna půlnoc, v zimě zase polární záře. Nevšední zážitky zde můžete strávit až ve čtyřčlenné skupince.

2_1_6_2017_tri_hotely_sveta

I samotný interiér vily nabízí své. Nenápadné barvy, které převládají, zvýrazňuje kontrastní červená kuchyň s plným vybavením, což oceníte zvlášť po celodenních toulkách místní krajinou, ať už je absolvujete po svých nebo na půjčeném koni. Jelikož se Akureyri od toho místa nachází cca 10 min autem, lednice může být bez problémů stále zásobená.

3_1_6_2017_tri_hotely_sveta

S kuchyní a jídelnou je spojený malý obývák, kde můžete sledovat televizi nebo se oddávat společenským hrám. Z místnosti je nádherný výhled do širokého okolí, které se dá pozorovat z neobvyklého „gauče“, kterému dodávají pohodlí teplé kožešiny a měkké polštáře.

4_1_6_2017_tri_hotely_sveta

Vzdušný prostor pro spaní jistě ocení milovníci loftů. Aby se vám dobře usínalo a celou noc jste neprobděli, zvolil architekt pouze malá okna, která v ložnici naprosto dostačují. Jednoduše a účelně zařízený prostor, ve kterém není zapotřebí žádných barevných výstřelků.

Jedna noc na tomto skvostném místě vyjde zhruba na 4000,- Kč.

SMĚR VÝCHOD: TRADIČNÍ KOREJSKÝ HANOK

5_1_6_2017_tri_hotely_sveta

Pokud se chcete rozjet poznávat východní kulturu, nabízí se tento hanok z roku 1934 v srdci samotného Soulu, ze kterého asijská atmosféra doslova dýchá. Můžete se vydat na obhlídku místních kulturních památek nebo si zajít nakoupit na blízký Tong-In trh, kde seženete všechny korejské speciality.

6_1_6_2017_tri_hotely_sveta

Centrem dění je obývací pokoj, kde neočekávejte klasickou pohovku, ale posezení typické pro východní kultury. Prostor spojuje dvě ložnice, ve kterých se pohodlně vyspí čtyři lidé. Pokud jste však dobrodruzi a chcete si nechat vyprávět příběhy o místním životě od domorodců, není problém obývák přizpůsobit pro větší skupinku lidí.

7_1_6_2017_tri_hotely_sveta

Zvolte si sami, jestli budete usínat na tradičních matracích v japonském duchu nebo na těch nafukovacích. Ať si vyberete jakoukoliv, zaručeně se vyspíte pohodlně. Povlečení se specifickým motivem a interiér ve světlých přírodních odstínech podtrhuje místní atmosféru.

8_1_6_2017_tri_hotely_sveta

Kuchyň s jídelnou a koupelna nejsou závratně prostorné, ale najdete v nich více věcí, než potřebujete. Pračka, dva fény nebo pěkný komínek ručníků jsou jen některé z nich. Jídelní stůl se dá rozložit, takže pohodlně stolovat můžou všichni ubytovaní.

Hanok si můžete pronajmout přibližně za 4800,- Kč za noc.

POŽITEK Z PŘÍRODY: KANADSKÝ MAYNE ISLAND

9_1_6_2017_tri_hotely_sveta

Páry milující přírodu, obdivovatelé ruční práce, ochutnávači lokální produkce, zajeďte si do Kanady! V blízkosti hranice s USA leží malebný ostrov Mayne Island, který ukrývá útulnou chatu na rozlehlém pozemku se zahradou, ovcemi a ovocným sadem.

10_1_6_2017_tri_hotely_sveta

Ruční práce je zde vidět opravdu na každém kroku. Za vstupními dveřmi vás přivítá nápaditý věšák, který by záviděli mnozí výrobci ohýbaného nábytku. Přízemí tvoří centrální společenská místnost s ručně opracovaným krbem, ze kterého dýchá teplo domova.

11_1_6_2017_tri_hotely_sveta

V oddělené kuchyni můžete popustit uzdu svému kulinářství a připravit lahodné pokrmy v různých variacích z produktů místního hospodářství. Schodiště je jen další ukázkou kreativní tvorby majitelů a zavede vás přímo do půvabné ložnice.

12_1_6_2017_tri_hotely_sveta

Dostatek denního světla nejen v ložnici, ale i na schodišti, zajišťuje velké střešní okno, které doplňují oblouková okna u dveří na balkon. Jak jste si určitě všimli, oblé tvary jsou pro tuto chatu charakteristické, což dokazuje i nádherný dřevěný strop. Na tomto místě si nejen spánek rozhodně užijete.

Pronájem chaty vás vyjde asi na 2800,- Kč za noc.

 

Share This