• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Šarmantní podkroví: tady vládne pohoda

Podkrovní byt ve švédském Stockholmu dýchá pozitivní energií. Nechejte se nadchnout vzdušným a útulně zařízeným prostorem, ze kterého se naskýtají krásné výhledy na severskou metropoli.

1_1_31_2017_šarmantní_podkroví

Hlavním dějištěm celého bytu je prostorný obývák, který přímo vyzývá k odpočinku, ale i trávení společných večerů s rodinou nebo přáteli. I když není vybavený zvlášť neobvykle, o to víc působí velmi přátelským dojmem.

2_1_31_2017_šarmantní_podkroví

Teplo domova vytváří klasický zděný krb, ale největší pozornost v celém bytě upoutá celý prostor, který je díky vysokým stropům a střešním oknům dokonale prosvětlený a vzdušný. O to se starají i velké prosklené dveře, za které je radost se podívat.

3_1_31_2017_šarmantní_podkroví

Střešní terasa okouzlí každého, kdo vejde. Je jako stvořená k letnímu grilování, oslavám nebo večerním posezením, ze kterých se rázem stanou nezapomenutelné okamžiky.

4_1_31_2017_šarmantní_podkroví

I na protější straně obýváku byste tmavé místo hledali jen těžko. To je výhoda bytů pod střechou. Dokud slunce nezajde, denního světla je všude dost.

Jídelna je situovaná velmi prakticky, protože spojuje kuchyň s obývací pokojem. Na oválný dřevěný stůl a židle s nádechem historie si majitelé večer svítí těžkým kovovým lustrem, který styl celé jídelny uvádí k dokonalosti.

5_1_31_2017_šarmantní_podkroví

Kuchyň je srdcem celého podkroví a je z ní rozhled na všechny strany, takže tomu, kdo zrovna vaří, nic neunikne a dokonce může zpovzdálí sledovat televizi.

6_1_31_2017_šarmantní_podkroví

Samotná kuchyň je zařízená jednoduše, ale stylově a především prakticky. I sem proudí oknem dostatek denního světla, takže je tu určitě radost vařit.

7_1_31_2017_šarmantní_podkroví

V bytě byste našli celkem tři ložnice. Tuto, která je situovaná za kuchyní, zdobí starobylá postel v rustikálním provedení a přepychový perský koberec. K odhaleným trámům se tato kombinace skvěle hodí.

8_1_31_2017_šarmantní_podkroví

Ani v pokoji mezi obývákem a terasou nechybí odhalené trámy. I když můžou být někdy překážkou při zařizování prostoru, rozhodně jsou v něm krásnou dekorací. U stolu přímo pod oknem se to určitě studuje samo.

9_1_31_2017_šarmantní_podkroví

Asi nejšarmantnějším místem celého bytu je tato loftová ložnice, které k dokonalosti nic nechybí. Spoustu světla a pohodlná křesílka navnadí nejednoho čtenáře k několikahodinové četbě, široká postel zase lenochy k lenošení.

10_1_31_2017_šarmantní_podkroví

Z balkonu a schodiště je impozantní výhled na celý obývák, takže se odsud dá pohodlně komunikovat s ostatními členy rodiny. Pokud tedy nehodují na terase.

11_1_31_2017_šarmantní_podkroví

Koupelna je obložená jednoduchým bílým obkladem, ale ani tady nechybí dřevěné prvky v podobě umyvadlové skříňky nebo rampy na bodové osvětlení.

12_1_31_2017_šarmantní_podkroví

Sice nevíme, jak se to povedlo, ale vešla se sem i malá koupelna se sprchou. Jednoduché, ale moderní prvky interiéru dokazují, že majitelé mají vytříbený vkus.

Share This