• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Sklo a vzpomínky z cest: útulný byt čiší rodinným štěstím

Odhalené cihly, skleněné průhledy, umělecká díla. To je jen malý výčet z toho, co můžete obdivovat v interiéru tohoto bytu. Nahlédněte do domácnosti mladé londýnské rodiny a inspirujte se jejich kreativními nápady, ze kterých dýchá pohodová rodinná atmosféra.

1_3_15_2017_sklo_navsteva

Už za vstupními dveřmi z předsíně můžete očekávat velké věci. Ze stěn obývacího pokoje, které původně zakrývaly velké skříně, majitelé vytvořili industriální zátiší z odhalených cihel, které doplnili černým nábytkem.

2_3_15_2017_sklo_navsteva

Schodiště do poschodí lemuje stylová černobílá tapeta a prosklené zábradlí, díky kterému prostor působí elegantně a čistě. Z obýváku se otevírá prostor rozdělený příčkou, který propojuje kuchyň a jídelnu. Větší část zaplňuje koutek s obrazy a suvenýry, které majitelům každý den připomínají jejich zážitky z cest.

3_3_15_2017_sklo_navsteva

Na protější straně se našlo místo i pro malou pracovnu. Jednoduchá knihovna z polic je při práci vždy po ruce a zároveň nápaditě odděluje pracovní prostor od obýváku. Čistě bílé stěny spolu s nevšedním nábytkem a obrazy dodávají místu svěžest a nekonečnou inspiraci.

4_3_15_2017_sklo_navsteva

Prostor kuchyně na první pohled působí jako malý až stísněný, ale stropní podhled z průhledného skla a prosklené dveře na zahradní terasu mu dodávají spoustu denního světla a opticky ho zvětšují. Nejedna hospodyně by majitelce vaření v takové kuchyni záviděla.

5_3_15_2017_sklo_navsteva

Majitelé chtěli základ interiéru zachovat v černobílých barvách, proto původní červené skříňky na kuchyňské lince přebarvili na černo a doplnili je o skleněnou zástěnu. Výhodou těchto neutrálních odstínů je, že se dají libovolně kombinovat s širokou paletou doplňků a dekorací, a to byl záměr.

6_3_15_2017_sklo_navsteva

Všechny cesty vedou do jídelny: výklenkem z kuchyně i chodbou z obýváku. V jednoduše zařízeném prostoru, kde obraz na stěně nesmí chybět, vyčnívá oblouková lampa, která nahrazuje klasický lustr a je místní ikonou.

7_3_15_2017_sklo_navsteva

Druhý obývák nebo království her. I tak by se dal nazvat prostor spojený s jídelnou, ze kterého mají majitelé bezprostřední výhled do své zahrady. Většinu času tady tráví se svým potomkem, který si zabral téměř celou policovou stěnu jako schovku pro své hračky.

8_3_15_2017_sklo_navsteva

O teplo herní arény se stará malý krb, pohledy z cest, mapa světa i oblíbení plyšáci malého rošťáka. Obklopit se věcmi, které dělají člověku radost, je podle majitelky smyslem útulného a šťastného domova.

9_3_15_2017_sklo_navsteva

O kreativitě celé rodiny není pochyb. Každou plochu, kout i výklenek využijí na 100%.

10_3_15_2017_sklo_navsteva

V mezipatře bytu kromě menší ložnice pro hosty najdete koupelnu, kde o světlo není nouze. Podlahy na chodbě i schodiště z přírodních materiálů dělají spolu s tapetou a bílými stěnami v prostoru příjemný dojem.

11_3_15_2017_sklo_navsteva

O sladké snění majitelů se stará světlý nábytek i stěny, které zdobí doplňky ve světlých odstínech a vytváří tak v ložnici příjemnou a pohodovou atmosféru.

12_3_15_2017_sklo_navsteva

Kam umístit tento kousek z cest, koberec z Marrakéše, bylo velkým oříškem. Majitelé nakonec zvolili prostor nad čelem postele, který kolem doplnili o praktické vintage zrcadlo nebo skleněnou lampu. Ta svou barvou místnost hezky oživuje.

13_3_15_2017_sklo_navsteva

Dětský pokoj je synonymem dokonalé dětské galaxie. Černobílé stěny zdobí originální obrázky s vesmírnou tematikou a lustr je dokonale doplňuje.

14_3_15_2017_sklo_navsteva

Zahrada neoplývá nijak závratnou plochou, ale nebrali byste ji? Je jako stvořená jak k večernímu grilování, tak k ranním snídaním nebo chvilkám s dobrou knížkou.

Share This