• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

V brazilském stylu: inspirujte se elegancí a nenápadností

Líbila se vám návštěva apartmánu v Sao Paulu, kde hrála hlavní roli elegance a jednoduchost, o kterou se postaraly jedinečné detaily? Pokud chcete sladit svou domácnost v tomto stylu, nahlédněte do našich tipů, které z vašeho bytu udělají malou Brazílii.

UDĚLEJTE SI POHODLÍ: STYLOVÉ LENOŠENÍ

1_1_18_2017_saopaulo_styl

Staré známé křeslo bude originálním doplňkem každého obýváku, i když ho nemáte zrovna zařízený v retro stylu. Jako solitér vynikne i přes svoje nenápadné barvy. Když se uvelebíte do pohodlného sedáku, už z něj nebudete chtít ven. Tento renovovaný kousek najdete ZDE.

2_1_18_2017_saopaulo_styl

Abyste si po náročném dni v práci udělali opravdové pohodlí, nemusíte si dávat nohy na stůl. Lépe poslouží podnožka a navíc vás doma ocení za dodržování etikety. Světlý odstín do místnosti skvěle zapadne a když budete chtít, můžete si k němu dokoupit i dubový podnos, se kterým z podnožky rázem vytvoříte odkládací stolek. K dostání je ZDE.

3_1_18_2017_saopaulo_styl

Už na první pohled svádí pohovka k lenošení. Sice se nedá rozložit, ale určitě si na ní pohovíte při sledování televize nebo když si jen tak budete chtít odpočinout. Jemný sametový potah dělá z pohovky moderní doplněk interiéru, dřevěné nohy zase stylové retro. Ideální kombinace, kterou seženete ZDE.

PERŠAN, KTERÝ POTĚŠÍ

4_1_18_2017_saopaulo_styl

Možná ho máte na chalupě nebo se po něm ještě doma prochází vaše babička. Touto stylovkou rozhodně nezkazíte žádný interiér, jako ulitý padne k vaší pohovce nebo křeslu. Vybledlá místa budí dojem, že už po něm někdo chodil, ale tento zbrusu nový vintage koberec pořídíte ZDE.

MÓDNÍ A PRAKTICKÁ: DEKORACE, SE KTEROU SI POSVÍTÍTE

5_1_18_2017_saopaulo_styl

Kopii nástěnné dekorace ze saopaulského apartmánu jsme pro vás nenašli, ale třeba vás potěší tato originální lampa, kterou se můžete pyšnit na televizním stolku nebo komodě. Působivá dekorace s praktickým využitím je k dostání ZDE.

NECHEJTE VYNIKNOUT STĚNY: DOTEK KVĚTIN A ROMANTICKÝ TALÍŘ

6_1_18_2017_saopaulo_styl

Ať už máte zdi obložené dřevem nebo vymalované klasickou bílou barvou, určitě je nenechávejte prázdné. Gejzír květin sršící z italské gondoly vnese na holé stěny život a bude váš domov nabíjet pozitivní energií. Obraz můžete pořídit ZDE.

7_1_18_2017_saopaulo_styl

Asi by dalo spoustu práce dát dohromady takovou sbírku talířů, jaká zdobí celou zeď v brazilském apartmánu. Ale jak se říká, v jednoduchosti je krása, takže i s jedním kouskem se dá udělat velká paráda. Porcelánový talíř s trochou kutilského umu připevníte na stěnu nebo jím ozdobíte polici. Jeden nebo více kusů zakoupíte ZDE.

POSAĎTE SE DO RETRA: ŽIDLE, KTERÉ NESTÁRNOU

8_1_18_2017_saopaulo_styl

Jestli máte v oblibě retro a navíc oceníte poctivé řemeslo, pak určitě nepohrdnete pečlivě renovovanými židlemi z ohýbaného nábytku. I když z nich dýchá jaro, svou eleganci neztratí v žádném ročním období. Svěžest vaší jídelně můžete dodat ZDE.

Share This