• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

V rytmu Brazílie: proměňte svůj byt ve stylovou oázu

Líbilo by se vám zařídit si byt v tradičním jižanském stylu? Nemusíte chodit daleko. Vybrali jsme pro vás top kousky, díky kterým se váš domov promění v typicky brazilský ráj!

POHOUPAT SE, POLEŽET SI: STYLOVĚ A CELOROČNĚ

1_1_20_2017_ve_stylu_brazilie

Nikde není psáno, že houpací síť je jen letní záležitost na zahradu. Při návštěvě typicky brazilského domku jste si mohli všimnout, že sítě majitelé pověsili ven, ale i dovnitř. Tak proč to taky nezkusit? V Brazílii domorodci používají sítě často jako postele, takže jestli vás už bolí záda z vaší staré matrace, můžete zkusit malou změnu. Houpací síť v brazilských barvách pořídíte ZDE.

DEJTE GAUČI NOVÝ KABÁT

2_1_20_2017_ve_stylu_brazilie

Ať už potah na vašem starém gauči dosluhuje nebo ho chcete elegantně ozdobit, jednoduchý přehoz bude určitě to pravé ořechové. Nenápadný béžový odstín se bude vyjímat v jakémkoli stylu interiéru, a když vám bude chladno, jednoduše ho použijete jako pléd. K dostání za 299,- Kč je ZDE.

3_1_20_2017_ve_stylu_brazilie

K Brazílii nepatří jen zářivá žlutá a zelená barva, ale k architektuře a interiérům hlavně modrá. Pokud tedy toužíte po doplňku, který odliší váš obývák od sousedovic, udělejte na gauči místo tomuto skvostnému polštáři od značky Desigual, který můžete pořídit ZDE.

SPOJENÍ ŘEMESLA A TRADIC

4_1_20_2017_ve_stylu_brazilie

Tradiční brazilské domky se vyznačují vybavením a doplňky, které jsou často ukázkou poctivého řemesla místních domorodců, ale i tím, že v nich najdete alespoň jeden kus nábytku, který barevně vyčnívá. S touto stoličkou pořídíte obojí: poctivé řemeslo i kousek brazilské tradice. Na zakázku vám ji vyrobí ZDE.

BRAZILSKÁ KUCHYNĚ: JEDNODUCHÁ A ELEGANTNÍ

5_1_20_2017_ve_stylu_brazilie

Když dojde na vybavení typické kuchyně v Brazílii, nečekejte žádné módní hity ani předražené designové vychytávky. Snoubí se tu jednoduchost s místními řemesly. Proto v žádné kuchyni nebo jídelně nesmí chybět krajkovaná dekorace, třeba na zdi nebo na stole. Dejte v kuchyni Brazílii zelenou a ozdobte si jídelní stůl krajkovým ubrusem, který pořídíte za 899,- Kč ZDE.

6_1_20_2017_ve_stylu_brazilie

Jednoduchou barovou židlí ze smrkového dřeva u baru nic nezkazíte. Účel splní a věřte, že podobné kousky najdete i v brazilských luzích a hájích. Tento kousek najdete ZDE.

UMĚLÝ KAKTUS: NEPÍCHÁ A VYDRŽÍ

7_1_20_2017_ve_stylu_brazilie

K jižanskému interiéru určitě patří i exotické rostliny. Jestli si na pěstování kaktusů nepotrpíte, zapíchněte do květináče umělý. Zaručeně si o něj do prstu trn nepíchnete a vydrží vám bez starostí. Pořídíte ho za 119,- Kč ZDE.

PRAKTICKÝ POMOCNÍK DOMA I NA ZAHRADĚ

8_1_20_2017_ve_stylu_brazilie

Použijte ho jako odkládací stolek nebo originální stoličku. Míst k sezení nebo odložení časopisů a dopitých hrnků od kávy není nikdy dost. Teakový stolek můžete pořídit ZDE.

Share This