• Vyhledávání
  • Zapomenuté heslo

Zachytili jsme v Kolíně: originální nábytek i český design

Není divu, že největší koncentrace návštěvníků veletrhu se soustředila v kuchyních. Ale nejen tam se bylo na co dívat! Uchvátily nás také obýváky a jedinečné designové kousky, které jsme pro vás naservírovali do tohoto článku.

KUCHYNĚ, KTERÉ UDÁVAJÍ SMĚR

1_1_25_2017_veletrh3

Ze široké palety kuchyní, které jsme měli možnost vidět, se dal vyčíst jasný trend: otevřené police. Ať už samostatně nad kuchyňskou linkou nebo vnořené mezi klasické sestavy skříní, celý koncept se nám moc líbil.

2_1_25_2017_veletrh3

Módní záležitostí se v současnosti stávají také italské dlaždice, které celé kuchyni dodávají osobitý výraz. Velký hit, který jsme zaznamenali u více vystavovatelů, je provedení kuchyňských dvířek v tmavě modré barvě a vysokém lesku, nejčastěji v kombinaci s přírodním masivem.

3_1_25_2017_veletrh3

Klasické jídelny jsou a budou stále v kurzu, ale stále modernější se stávají barové desky v těsné blízkosti kuchyňského ostrůvku. Návštěvy i rodinní příslušníci tak mají přímý kontakt s šéfkuchařem. Proutěné a vyplétané židle dnes také hýbou světem užitého designu.

4_1_25_2017_veletrh3

Jestli už vás doma nebaví klasická dřevěná zástěna nebo staré kachličky, nabízí se originální oživení vaší kuchyňské linky. Skleněné zástěny s nejrůznějšími motivy patří mezi současný trend ve světě kuchyní.

RETRO SE VRACÍ: DO OBÝVÁKU

5_1_25_2017_veletrh3

Všem známé konferenční stolky a děrované konstrukce křesel a pohovek patřily mezi kousky, které se na veletrhu objevovaly velmi často. Retro styl už nějakou dobu mezi designery i spotřebiteli boduje a vypadá to, že letos tomu nebude jinak.

OŽIVENO BARVOU ROKU

6_1_25_2017_veletrh3

Zahradní nábytek nebo vybavení do obýváku? Ať tak nebo tak, k bílému provedení se dokonale hodí doplňky a dekorace v zelené barvě, která byla pro letošní rok zvolena barvou roku. Tady si architekti dali záležet.

ORIGINÁLY DO ČTENÁŘSKÉHO KOUTKU

7_1_25_2017_veletrh3

Extravagantní ušák sice zabere dost místa, ale jako stylový doplněk padne do prostorné, světlé haly nebo moderní pracovny. Kvalitní textilie a důmyslně propracovaná konstrukce zaručuje pohodlné sezení.

8_1_25_2017_veletrh3

Tyrkysové křeslo s taburetem nám padlo do oka! Aby ne, barevné čalounění září na metry daleko! Textilní tapeta na pozadí s jednoduchým odkládacím stolkem a lampou u nás prostě zabodovali.

DESIGN S ČESKOU TRADICÍ

10_1_25_2017_veletrh3

To by bylo, abychom v Kolíně nenarazili na českou klasiku TON. Výrobce se na veletrhu zaměřil spíše na trendy design v různých barevných úpravách. Zaujaly nás hlavně barové židle, které díky zaoblenému sedáku dbají na pohodlí nohou.

9_1_25_2017_veletrh3

České sklářství má ve světě dobré jméno, o což se zasluhuje i značka SkLO STUDIO. Vyrábí charakteristické dekorace, ale i doplňky, které mají praktické využití. O podobu těchto unikátních předmětů se stará kalifornský designer. Osobní setkání se zástupci této značky bylo příjemným zakončením naší návštěvy veletrhu.

 

Share This